צרו קשרהתקשרו אלינו

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה- אפיק החסכון החדש.

אז מהי בעצם קופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה, מהווה אלטרנטיבה לחיסכון בבנק או בפוליסת חיסכון. הקופה מאפשרת את משיכת הכספים בכל שלב ללא קנס או משיכת הכספים בגיל פרישה כקצבה חודשית. 

במטרה לאפשר לציבור החוסכים אפיק חיסכון הוני, ועידוד הציבור למשיכת כספים שייצברו בו כקצבה בתקופת הפרישה, הוקם מוצר חיסכון נוסף קופת גמל להשקעה. קופת גמל החדשה תאפשר לחסוך עד 70,000 שקלים בשנה אותם יהיה ניתן למשוך בכל עת, ללא הטבות מס בהפקדה, ומתן פטור ממס רווחי הון אם תבחרו לקבל כספים אלו כקצבה.

קופת הגמל להשקעה היא מוצר חיסכון חדש המאפשר לכל אחד לחסוך עד ל- 70,000 שקלים בשנה באמצעות קופת הגמל. את כספי קופת הגמל להשקעה יהיה ניתן למשוך בכל שלב כסכום הוני – חד פעמי. או החל מגיל הפרישה כקצבה חודשית פטורה ממס.

החיסכון בקופת הגמל להשקעה מהווה אלטרנטיבה ראויה לפקדונות בבנקים או לחיסכון במסגרת פוליסות החיסכון.

כיצד משפיעה קופת גמל להשקעה על אפשרויות החסכון?

קופת הגמל החדשה אמנם מאפשרת לחוסכים משיכה של הכספים בכל שלב במהלך החיסכון, אך היא אינה מעניקה פטור ממס רווחי הון למי שיבקש לנצל אותה כאפיק השקעה. בדומה לאפיקי השקעה אחרים גם השקעה בקופת הגמל החדשה תהייה חייבת במס במועד המשיכה למי שיבחר למשוך את הכספים כסכום הוני.

אך בכל זאת, קופת הגמל החדשה צפויה להוות אלטרנטיבה הן לחסכונות בבנקים והן לחסכונות בפוליסות החיסכון, הפוליסות הפיננסיות. קופות הגמל להשקעה מאפשרות למעמד הביניים לחסוך את סכום החיסכון הראשוני שלו, עד ל- 70,000 שקלים בשנה במוצר שאמור להיות זול יותר מחסכונות פיננסים הקיימים היום.

בשורה התחתונה, למי זה טוב?

  1. קופת הגמל להשקעה מהווה אלטרנטיבה לחיסכון לילדים בפוליסות החיסכון. חוסך בן 40 עם ילדים קטנים יוכל לחסוך במס רווחי הון במידה ויבחר לחסוך בקופת הגמל החדשה על פני הפוליסה הפיננסית.
  2. בנוסף, הקופה מהווה מוצר חיסכון פנסיוני שמשאיר עד לרגע האחרון את זכות הבחירה בידי החוסך. האם לקבל סכום הוני או להפוך את הכספים לכספי קצבה מוכרת הפטורה ממס.